Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
09-12-2011
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej po kryzysowym posiedzeniu Rady Europejskiej

Fiasko spotkania Rady Europejskiej w Marsylii raz jeszcze potwierdza jak nieodpowiedzialnym gospodarczo projektem było wprowadzanie jednej waluty w większości krajów Unii Europejskiej.

Tym bardziej błędne i nieuzasadnione jest stanowisko premiera Tuska, zapowiadającego wejście Polski do nowego paktu na rzecz euro, zainicjowanego w gronie krajów posługujących się tą walutą. Stanowisko to jest również politycznie nieodpowiedzialne, bo rząd nie ma większości ⅔ głosów w Sejmie, wymaganej przez art. 90 Konstytucji dla przekazania elementów suwerenności – organizacji międzynarodowej. Wprowadzanie w Europie kontroli nad budżetami narodowymi, kontroli nad inwestycjami i polityką prorodzinną – zaprzecza też solidarności europejskiej, której celem powinno być umacnianie niepodległości państw Europy, a nie jej wchłanianie.

Interes Polski nakazuje działanie przeciwne – rząd powinien zapowiedzieć, że wprowadzenie przez Niemcy, Francję i kraje z nimi współdziałające zmian w działaniu unii walutowej oznaczać będzie wygaszenie zobowiązań Polski w tym zakresie. Polska powinna bowiem zachować walutę narodową jako zasadniczy czynnik wsparcia konkurencyjności naszej gospodarki na wspólnym europejskim rynku.

Jednocześnie Polska powinna podjąć pilne działania na rzecz koordynacji stanowiska w Unii Europejskiej tych państw, które zachowują i chcą zachować walutę narodową.

(-) Marek Jurek,
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Marian Piłka,
Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej

______________________________________________

Skomentuj w mediach

Wpolityce

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]