Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
22-02-2008
Apel Marka Jurka do najwyższych władz państwowych

Marek Jurek, były marszałek Sejmu, wystąpił 20 lutego br. z następującym apelem do Prezydenta RP, Marszałków obu Izb oraz do Premiera:

Wybitni przedstawiciele Stolicy Apostolskiej wystąpili o ogłoszenie przez Narody Zjednoczone moratorium, które będzie chronić nienarodzone dzieci przed zamachami na ich życie.

To niezwykle ważny akt obrony praw człowieka, ale również realizmu moralnego. Chodzi bowiem o prawo notorycznie nie tylko gwałcone, ale i formalnie negowane.

Polska – Ojczyzna Jana Pawła II – nie może pozostać obojętna wobec tej próby uczynienia świata lepszym i bardziej uczciwym. Dlatego zwracam się do władz publicznych Rzeczypospolitej o publiczne wyrażenie solidarności Polski ze Stolicą Apostolską (najlepiej poprzez Rezolucje Izb Parlamentu podjęte w porozumieniu z Prezydentem i Rządem), jak i o czynną akcję dyplomacji polskiej, wspierającą tę ważną inicjatywę wobec rządów i sił politycznych, szczególnie w Unii Europejskiej.

Takie działania będą realnym potwierdzeniem wierności Polski naukom Jana Pawła II. Będą również naszym wkładem w duchową i moralną regenerację Zachodu i Europy.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]