Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
Antyrodzinną ideologię feministek finansowo wspiera... Śląski Urząd Marszałkowski. Ostry protest wystosowała Prawica Rzeczypospolitej.

Chodzi o promujący ideologię gender eksperyment "Zmiennicy – zmień swoją życiową rolę". Przygotował go Europejski Fundusz Społeczny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego we współpracy z Antyradiem. Na swojej stronie internetowej Fundusz promuje swoją akcję w ten sposób: "Pasjonat motoryzacji zostaje kosmetyczką, a wieczorem ćwiczy taniec brzucha. Pracowniczka administracji gasi pożary, a w czasie wolnym poznaje świat wirtualnych gier". Dalej czytamy, że w ramach eksperymentu "przez jeden dzień trzy kobiety i dwóch mężczyzn wykonywać będzie tak zwane typowo »męskie« i »kobiece« zawody. Do udziału w akcji zgłosiło się ponad 100 osób. Do eksperymentu zaproszono pięć, które najciekawiej uzasadniły swoją chęć udziału w wydarzeniu. Każda z nich spróbuje wejść w nieznaną sobie do tej pory rolę".

W wydanym 7 marca oświadczeniu Prawica Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego protestuje przeciw wydawaniu budżetowych pieniędzy "na program promujący ideologicznie niepokojące zachowania społeczne »Zmiennicy«. Fanaberie, na które urzędnicy mają i wydają pieniądze, na pewno nie spodobają się pacjentom zamykanych szpitali wojewódzkich czy też pasażerów godzinami czekających na wynajęty przez Koleje Śląskie pociąg".

Działacze Prawicy RP zwracają uwagę, że pod iluzją rozrywki i bez wyjaśnienia istoty terminu „gender” Urząd Marszałkowski promuje niebezpieczną dla społeczeństwa ideologię, "która bynajmniej nie pragnie poprzestać na »zamianie zawodów«. Prawica Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego, obserwując tę dość kuriozalną sytuację, wzywa Władze Województwa do zaprzestania wydawania pieniędzy z budżetu na tego typu akcje, zwłaszcza w sytuacji, gdy pieniądze te pochodzą z zadłużenia. Chcielibyśmy także przypomnieć, iż podobną akcję promocji męskich zawodów u kobiet wprowadzali w latach czterdziestych i pięćdziesiątych tacy ludzie jak Bierut, Minc i Stalin".

Pod listem podpisali się śląscy działacze Prawicy RP: Ryszard Frączek, Lucjan Grajczyk, Konrad Kowalski, Krzysztof Masny i Władysław Motyka.

Apel Prawicy Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego
w celu zaprzestania promocji polityki gender

Szanowni Państwo!

W sytuacji, gdy władze Województwa Śląskiego zadłużają nasz region w gigantycznym tempie, gdy Sejmik Wojewódzki przeznacza 6 milionów złotych na bieżące długi wyjątkowo nietrafionego pomysłu, jakim są Koleje Ślaskie, Urząd Marszałkowski wydaje pieniądze na program promujący ideologicznie niepokojące zachowania społeczne „Zmiennicy”. Fanaberie, na które urzędnicy mają i wydają pieniądze, na pewno nie spodobają się pacjentom zamykanych szpitali wojewódzkich czy też pasażerów godzinami czekających na wynajęty przez Koleje Śląskie pociąg. Europejski Fundusz Społeczny w sposób tragiczny wywiązuje się ze swoich zadań w zwalczaniu bezrobocia, szczególnie w czasie, gdy przekracza ono coraz to wyższy pułap. Osoby, dla których nie ma pracy ani alternatywy w postaci kursów zawodowych, na pewno nie ucieszą się, że pieniądze na ten cel przeznaczone przejdą na promocję nowych idei. Wbrew propagandzie polityki gender, racjonalne i konserwatywne społeczeństwo naszego regionu nie zechciało bawić się „na balu tonącego statku”, bo do tego można porównać sytuację naszego województwa, i tylko niecałe sto osób zgłosiło swój akces do tego programu. Pod iluzją rozrywki i bez komplementarnego wyjaśnienia istoty terminu „gender” proponuje się nam głęboko ingerujący w prawa człowieka model zachowań kulturowych. Przypomina to zachowanie władz z poprzedniego ustroju, które podczas ważnych uroczystości dla Polski walczącej organizowały konkurencyjne jarmarki w celu „zwabienia” obywatela, podczas których można było zdobyć produkty niedostępne na co dzień w sklepach. Niniejsza akcja ma wymiar manipulacyjny, ponieważ zakrywa przed społeczeństwem istotę ideologii „gender”, która bynajmniej nie pragnie poprzestać na „zamianie zawodów”. Ponadto, każdy człowiek ma prawo do otrzymania kompletnych informacji na tematy, które władza pragnie przez swój autorytet promować, a nie zadowalać się jedynie „popkulturowymi” mrzonkami napisanymi kolorowymi literami. Jest to traktowanie niepoważne i niegodne.

Prawica Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego, obserwując tę dość kuriozalną sytuację, wzywa Władze Województwa do zaprzestania wydawania pieniędzy z budżetu na tego typu akcje, zwłaszcza w sytuacji, gdy pieniądze te pochodzą z zadłużenia. Chcielibyśmy także przypomnieć, iż podobną akcję promocji męskich zawodów u kobiet wprowadzali w latach czterdziestych i pięćdziesiątych tacy ludzie jak Bierut, Minc i Stalin.

Pełnomocnicy okręgowi Prawicy Rzeczypospolitej Województwa Śląskiego Ryszard Frączek, Lucjan Grajczyk, Konrad Kowalski, Krzysztof Masny, Władysław Motyka


Źródło: Gość NiedzielaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]