Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
21-05-2014
TV Republika: Marek Jurek: Polityka Tuska jest zabójcza dla Polski

– Donald Tusk powiedział – Europa, bez żadnych „ale”. To jest polityka eurolojalizmu, polityka zabójcza dla Polski – ocenił Marek Jurek w Telewizji Republika.

Według prezesa Prawicy Rzeczypospolitej, premier Tusk „pozoruje politykę, politykę bezpieczeństwa, politykę energetyczną”. – Pora z tym zerwać – podkreślał Jurek.

Tłumaczył, że „cała polityka PO w ostatnim półroczu” mówi, iż powinniśmy traktować Ukrainę „jako państwo, które nas odgrodzi od Rosji”. – A ja pamiętam wywiad Radka Sikorskiego dla jednej z niemieckich gazet, w którym mówił, że dla nas zagrożeniem nie są rakiety pod Królewcem wycelowane w Polskę, ale kryzys w strefie euro – przypomniał Marek Jurek.

Zdaniem gościa Telewizji Republika polityka prowadzona przez premiera i jego partię jest dla naszego kraju zabójcza. – Donald Tusk powiedział – Europa, bez żadnych „ale”. To jest polityka eurolojalizmu, polityka zabójcza dla Polski – podkreślił Jurek. Dodał, że nie możemy prowadzić polityki „z nadzieją, że ktoś się nami zaopiekuje”.

Według niego, Donald Tusk często zmienia zdanie w kluczowych dla kraju sprawach i tym samym oszukuje Polaków. – Premier Tusk oszukał Polaków w sprawie emerytur – zaznaczył szef Prawicy Rzeczypospolitej. – O czym innym mówi przed wyborami i co innego robi po wyborach, co dekadę zmienia poglądy – mówił gość programu „Prosto w oczy”.

Jurek dodawał, że „cała polityka Platformy Obywatelskiej „to polityka abdykacji europejskiej”. Tymczasem – według Jurka – nie chodzi o politykę eurosceptyczną czy proeuropejską. – Polska potrzebuje własnej polityki – podkreślił.

Źródło: Telewizja RepublikaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]