Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
31-07-2014
„Dziś wieczorem” w TVP Info - Marek Jurek: chcą zastraszyć lekarzy

– Jeżeli chodzi o przypadek doktora Chazana, to dobrze się stało, że jakaś granica została postawiona i został zwolniony. On właściwie znęcał się nad pacjentką, pastwił się nad nią psychicznie. To jest rodzaj sadyzmu – mówiła Kazimiera Szczuka w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info. – Gdzie jest napisane, że tzw. przerywanie ciąży jest świadczeniem medycznym. Sprawa doktora Chazana ma zastraszyć innych lekarzy – przekonywał Marek Jurek.
Publicystka Kazimiera Szczuka i europoseł Marek Jurek mieli dyskutować u Piotra Kraśki o pomyśle wprowadzenia klauzuli sumienia dla nauczycieli. Jednak zamiast tego rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii legalnej aborcji i zachowania prof. Bogdana Chazana, który jako dyrektor szpitala Św. Rodziny, powołując się na klauzulę sumienia, nie zgodził się na przeprowadzanie zabiegu aborcji u pacjentki, której dziecko miało urodzić się z ciężkimi uszkodzeniami ciał, które dawały znikome szanse na przeżycie.

„Ciąża jako tortury”

– Jeżeli chodzi o przypadek dr. Chazana, to dobrze się stało, że jakaś granica została postawiona i został zwolniony. On właściwie znęcał się nad pacjentką, pastwił się nad nią psychicznie – mówiła Kazimiera Szczuka. – To jest rodzaj sadyzmu, które polega na tym, że sumienie katolickie lekarza jakby syci się tym, że doprowadza kobietę do tego, że ona wbrew swojej woli sprowadza na świat dziecko, o którym wiadomo od samego początku, że nie ma szans na przeżycie. To jest dziewięć miesięcy ciąży jako tortur dla kobiety, która była w chcianej ciąży i przeżywa tragedię, że dziecko nie będzie mogło żyć. Tutaj chodziło również o blokowanie dostępu do informacji. On ją zwodził oszukiwał ją. Dawał jej nadzieję i tak przedłużał procedury, żeby już nikt nie mógł tego zabiegu wykonać – podkreśliła.

„Wskazanie innej placówki, gdzie wykona się aborcję, to nadużycie prawne”

Marek Jurek ripostował, że ataki na prof. Chazana to próba zastraszenia innych lekarzy oraz próba przeforsowania uznania aborcji za zabieg medyczny. – Proszę mi pokazać, gdzie jest napisane, że tzw. przerywanie ciąży jest świadczeniem medycznym? Prof. Chazana wyrzucono z pracy, bo nie chciał uczestniczyć w czymś takim. To wyprowadzanie tezy, że lekarz ma uczestniczyć w aborcji pośrednio, poprzez wskazanie innej placówki, jest całkowitym nadużyciem prawnym – przekonywał Marek Jurek.

Odnośnie klauzuli sumienia nauczycieli Kazimiera Szczuka powiedziała tylko, że byłaby to rzecz przerażająca. Jurek zaś wskazywał, że to reakcja obronna w związku z tym, co się działo wokół prof. Chazana.

Źródło: TVP Info „Dziś wieczorem”Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]