Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
07-07-2015
Mazowsze za naprotechnologią - relacja w mediach

Sejmik województwa mazowieckiego przyjął uchwałę zobowiązującą zarząd województwa do przygotowania programu wsparcia leczenia niepłodności metodą naprotechnologii.

Projekt uchwały przygotowany przez radnych Prawicy Rzeczypospolitej podpisali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za projektem uchwały głosowało 35 radnych, 2 osoby wstrzymały się od głosu, jedna osoba była przeciw.

To jedna z pierwszych takich decyzji samorządu w Polsce. Głośniejsze były akcje władz lokalnych, promujące metodę in vitro.

Naprotechnologia to metoda leczenia niepłodności, opracowana przez amerykańskiego ginekologa i chirurga Thomasa Hilgersa, założyciela Instytutu Papieża Pawła VI w Omaha i członka Papieskiej Akademii „Pro Vita”. Swe ponad 30-letnie doświadczenia zebrał w obszernym podręczniku naprotechnologii, wydanym w języku angielskim w 2004 r. pt. „The Medical and Surgical Practice of NaProTECHNOLOGY”. Metoda opiera się na bardzo dokładnej obserwacji cyklu miesięcznego kobiety, pełnej i nowoczesnej diagnostyce oraz stosowaniu leczenia farmakologicznego i chirurgicznego. Nie pomija także delikatnych, acz bardzo ważnych dla prokreacji aspektów psychologicznych.

Źródło: Gość Niedzielny: Władze Mazowsza za naprotechnologia


oraz m. in.

Radio Warszawa: Mazowsze stawia na naprotechnologię
http://radiowarszawa.com.pl/2015/07/mazowsze-stawia-na-naprotechnologie/

Mazowsze za naprotechnologią! Sejmik województwa przyjął uchwałę o leczeniu niepłodności
http://www.pch24.pl/mazowsze-za-naprotechnologia--sejmik-wojewodztwa-przyjal-uchwale-o-leczeniu-nieplodnosci,36768,i.html

Mazowiecki Sejmik za naprotechnologią
http://prawapolityka.pl/2015/07/mazowiecki-sejmik-za-naprotechnologia/Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]