Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
14-07-2015
Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej o niepodpisywanie ustawy o selekcji dzieci poczętych in vitro

Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej o niepodpisywanie ustawy o selekcji dzieci poczętych in vitro
http://citizengo.org/pl/wzywamy-prezydenta-rp-do-zawetowania-ustawy-o-in-vitro
Apel/list do prezydenta na stronie citizengo w powyższym linkuZachęcamy do podpisywania i rozpowszechniania Apelu bo:

Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec ustawy o selekcji dzieci poczętych in vitro, przyjętej głosami większości rządowej w Sejmie i Senacie.

Głosowaniem tym zignorowane zostały prawa przysługujące dziecku poczętemu pozaustrojowo w ramach już obowiązującej w Polsce legislacji. Zdecydowanie sprzeciwiamy się negacji ich ludzkiej godności i ich dyskryminacji przejawiającej się szczególnie przez odmawianie im praw zawartych w polskich przepisach dotyczących ochrony życia dzieci poczętych. Żaden z przepisów polskiego prawa nie zezwala na zniszczenie życia dziecka w fazie zarodkowej dlatego, że zostało poczęte jako „nadliczbowe”

Faktem jest, że Sejm RP w uchwale z 21 lipca 2006 roku wyraźnie, ogromną, ponad 83-procentową większością głosów, stwierdził, „niszczenie ludzkich embrionów (…) narusza art. 157a Kodeksu karnego, przewidujący prawnokarną ochronę zdrowia dziecka poczętego”. Za uchwałą tą głosowała (tak jak większość posłów Platformy Obywatelskiej) również obecna premier Ewa Kopacz.

Przypominamy również, że od przeszło dwóch lat czeka na rozpatrzenie w Sejmie projekt Rezolucji wzywającej wszystkie władze publiczne do konkretnych działań wykonujących prawną ochronę należną dzieciom poczętym in vitro. Projekt ten (druk sejmowy nr 1037 http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?documentId=65E58EECFFEC9929C12...) wpłynął do laski marszałkowskiej 28 grudnia 2012 roku i zaraz potem (8 stycznia 2013 roku) został skierowany do pierwszego czytania. Czytanie to do tej pory się nie odbyło.

Apelujemy do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, o ochronę konkretnych praw należnych tym, którzy są tacy sami jak każdy z nas w chwili gdy z ciała rodziców otrzymywał swoją indywidualną tożsamość! Nie wolno rozpatrywać projektów ustawodawstwa in vitro tak, jakby dzieci poczętych in vitro nie dotyczyło prawo dotyczące życia dziecka poczętego w ogóle.

Żaden przepis polskiego prawa nie wprowadza rozróżnienia na dzieci poczęte in ventre i in vitro, żaden nie usprawiedliwia tego rodzaju dyskryminacji.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]