Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
24-10-2016
Radio Maryja - M. Jurek o „czarnym proteście”: gromadzą się przeciwko naszej tożsamości

Trwa „czarna rewolucja” przeciwko Polsce chrześcijańskiej – powiedział europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy RP. Polityk odniósł się w ten sposób do kolejnej edycji „czarnego protestu” organizowanego w wielu miastach polskich.

Wczoraj i dziś środowiska lewicowo–liberalne i feministyczne organizują manifestacje, tym razem, by sprzeciwić się jak to nazywają – pogardzie i przemocy wobec kobiet, ingerencji Kościoła w politykę oraz polityki w edukację.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Jurek, prezes Prawicy PR, mówi, że uczestnicy czarnego protestu chcą zniszczyć podstawowe fundamenty polskiej tożsamości i kultury.

– Jaka logika jest np. w tym, że na pierwszej linii tej akcji przeciwko prawu do życia nienarodzonych widzieliśmy liderów politycznego ruchu homoseksualnego, których ta sprawa teoretycznie w ogóle nie powinna dotyczyć, i którzy rzekomo wokół niej się gromadzą? Nie, tak naprawdę wszyscy się gromadzą przeciwko naszej tożsamości jako kraju, którego naturalne fundamenty to cywilizacja życia i prawa rodziny, a którego duszą jest po prostu kultura chrześcijańska. I teraz oni to mówią bardzo otwarcie – przekonuje Marek Jurek.

Na początku października środowiska lewicowo–liberalne i feministyczne w ramach I czarnego marszu protestowały przeciw zaostrzeniu przepisów dot. aborcji. Drugi „czarny protest” odbędzie się w 41. rocznicę islandzkiego strajku kobiet, na którym wzorowały się organizatorki polskich manifestacji.

Źródło: Radio MaryjaCopyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]