Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
24-03-2017
Orędzie na Narodowy Dzień Życia RP 2017 - Marek Jurek: Nie możemy opuszczać rąk!

Marek Jurek na Narodowy Dzień Życia: Nie możemy opuszczać rąk!

- Nie możemy opuszczać rąk! Musimy wierzyć w prawo moralne, które dał nam Bóg i musimy wierzyć w nasz naród. U podstaw naszego życia narodowego jest głęboko zakorzeniona kultura życia, którą wzmocniło jeszcze ćwierćwiecze pontyfikatu świętego Jana Pawła II - mówi Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej w wystąpieniu z okazji Narodowego Dnia Życia 2017.

Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, były Marszałek Sejmu, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego, w specjalnym orędziu na Narodowy Dzień Życia odnosi się do wydarzeń ostatniego roku dotyczących życia, rodziny i demografii. Przypomina o odpowiedzialności władzy, ale też apeluje o dalsze społeczne zaangażowanie na rzecz prawa do życia. Podkreślając pozytywne skutki progra-mu 500 plus przypomina, że kryzys demograficzny trwa od ćwierć wieku, a obecne działania rządu są spóźnione i niewystarczające. Marek Jurek zauważa, że przez 8 lat rządów liberalnych prawna ochro-na życia pod wieloma aspektami istniała tylko teoretycznie.

Władza skapitulowała
Prezes Prawicy Rzeczypospolitej mówi, że władza zawiodła nadzieje setek tysięcy Polaków, najpierw prezentując bierność wobec obywatelskiego projektu rozszerzającego prawną ochronę życia, a potem go odrzucając. Wypomina hipokryzję rządzących, którzy potrafili zorganizować protesty w obronie swoich interesów. - Wbrew nadziejom, które setki tysięcy Polaków wyraziło swoimi podpisami, zwra-cając się do Sejmu RP o zagwarantowanie powszechnej ochrony życia, Sejm odrzucił ten projekt największą większością w historii wolnej Polski. Władza skapitulowała wobec marszów aborcjoni-stów mimo, że już parę tygodni później potrafiła organizować marsze w obronie własnych interesów - podkreśla były Marszałek Sejmu. - Od tej pory każdy protest, każdy marsz organizowany przez tą władzę, będzie przypominał tamtą zimną, bezduszną obojętność, gdy na pomoc czekali najsłabsi - stwierdza.

Co powinniśmy robić?
Marek Jurek zwraca się również do wszystkich tych, którzy chcieliby, aby przyszłe pokolenia żyły w państwie opartym o kulturę życia. - Przede wszystkim nie ulegajmy temu zaczadzeniu polityką - mówi polski poseł do Parlamentu Europejskiego. - Życie publiczne, polityka, żeby była czysta i twórcza, musi naprawdę czemuś służyć. Przede wszystkim nie rezygnujmy z własnego zaangażowania, nie rezygnujmy z samodzielności sądu - apeluje.

500 plus to jest wielka rzecz
- Zaangażowanie zawsze jest twórcze, widzimy efekty - mamy projekt 500 plus. To jest wielka rzecz, która w tej chwili już jest realnym świadczeniem solidarności wobec wielu rodzin - podkreśla. Jednocześnie wyraża żal, że projekt 500 plus został wprowadzony tak późno. - Przecież kryzys de-mograficzny trwa od ćwierć wieku. Gdyby ten projekt był wprowadzony 10 lat temu, kiedy Prawica Rzeczypospolitej z takim wysiłkiem musiała walczyć, żebyśmy nie poprzestali na zasadzie 50 plus, a żeby rodziny otrzymały 100 plus, gdybyśmy wprowadzili go 10 lat temu - według wszystkich statystyk, które już dzisiaj widzimy, byłoby nas o milion więcej. To jest najlepszy dowód, że zmian koniecznych nigdy nie można odkładać na jutro - podkreśla.
"Kompromis aborcyjny" wielkim złudzeniem

Marek Jurek obala mit o tym, że w Polsce funkcjonuje tzw. kompromis aborcyjny. - Twierdzenie - niech status quo istnieje, niech będzie tak jak jest i tak będzie zawsze, jest wielkim złudzeniem - uważa Marek Jurek. - Przez ostatnie 8 lat, przez lata liberalnych rządów, widzieliśmy jak bardzo pozbawiano treści wszystkie przepisy dotyczące prawnej ochrony życia. Pozbawiano je treści dlatego, że protestowaliśmy za każdym razem za słabo, kiedy okazywało się, że to prawo, które dzisiaj mamy - właściwie nie dotyczy tych, którzy go potrzebują - podkreśla. Jak dodaje, "najbardziej znamiennym tego znakiem tragiczna śmierć małego Wiktora w warszawskim szpitalu na Madalińskiego". Marek Jurek apeluje, aby obecnie obowiązujące prawo w zakresie ochrony życia było traktowane poważnie.

Potrzeba odpowiedzialności
- Nie możemy opuszczać rąk! Musimy wierzyć w prawo moralne, które dał nam Bóg i musimy wie-rzyć w nasz naród. U podstaw naszego życia narodowego jest głęboko zakorzeniona kultura życia, którą wzmocniło jeszcze ćwierćwiecze pontyfikatu świętego Jana Pawła II - mówi Marek Jurek. - Chcę Państwa zapewnić, że Prawica Rzeczypospolitej tę swoją i naszą wspólną odpowiedzial-ność wypełni i oby Bóg dał nam swoją łaską dobry rok pracy dla Polski i dla cywilizacji życia - koń-czy wystąpienie.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]