Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
29-05-2018
Prawica Rzeczypospolitej wystąpi do Sejmu z projektem nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach

Narastająca fala agresji przeciwko Kościołowi i Radiu Maryja, zastraszanie duchownych i wiernych niepokoją Polaków. Jak ustalił „Nasz Dziennik”, w najbliższych dniach Prawica Rzeczypospolitej wystąpi do Sejmu z projektem nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach z 2015 r. – Naszym celem jest zapewnienie należytej ochrony prawnej Kościołom i związkom wyznaniowym oraz wiernym tych wspólnot religijnych poprzez uniemożliwienie zakłócania kultu przez manifestacje o charakterze politycznym – mówi nam dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Najważniejsza zmiana ma dotyczyć ochrony przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc kultu religijnego, budynków kościelnych, np. kurii, cmentarzy. Projekt zakłada, że zgromadzenia: manifestacje, wiece będą mogły się odbywać w odległości nie mniejszej niż 200 metrów od tych miejsc.

W ostatnich tygodniach w związku z pojawieniem się w Sejmie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się 850 tys. osób, środowiska lewicowo-liberalne organizowały antykościelne demonstracje pod kuriami biskupimi w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Toruniu. Wznoszono nienawistne okrzyki, na drzwiach budynków kurialnych zawisły antyklerykalne hasła.

Prawica Rzeczypospolitej zwraca uwagę w uzasadnieniu do projektu nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach, do którego dotarł „Nasz Dziennik”, że „ataki tego rodzaju mają na celu próbę zastraszenia kleru i wiernych, którzy konsekwentnie opowiadają się za respektowaniem podstawowych praw człowieka w Polsce (w tym konkretnym przypadku – prawnych gwarancji ochrony życia od poczęcia)”. Projektowana ustawa ma na celu przeciwdziałanie tego rodzaju sytuacjom.

Więcej: Nasz Dziennik.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]