Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
06-06-2018
Radio Maryja: Prawica Rzeczypospolitej przedstawi projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny

Trzeba otwarcie mówić, że prawa rodzinne wymagają tego, żeby małżeństwo było traktowane w sposób niezastępowalny, że nie można nadawać statusu publicznego relacjom, które zaprzeczają etyce małżeństwa (…), dlatego Prawica Rzeczypospolitej przedstawi jeszcze w tym miesiącu projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Marek Jurek. Prezes Prawicy Rzeczypospolitej odniósł się w ten sposób do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE ws. małżeństw jednopłciowych.

Europoseł Marek Jurek podkreślił, że kraje sprzeciwiające się temu muszą współdziałać na forum europejskim, aby obronić swoją suwerenność.

– Trzeba otwarcie mówić, że prawa rodzinne wymagają tego, żeby małżeństwo było traktowane w sposób niezastępowalny i nieimitowalny; że nie można nadawać statusu publicznego relacjom, które zaprzeczają etyce małżeństwa, etyce życia rodzinnego. Tylko takie orędzie, podjęte niezwłocznie, może jeszcze częściowo tę relację wyhamować. Prawica RP przedstawi w tym miesiącu projekt międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Przekażemy go prezydentowi i rządowi. Będziemy oczywiście oczekiwali, że Polska z tą inicjatywą wyjdzie na forum międzynarodowe – zaznaczył Marek Jurek.

Więcej: RadioMaryja.pl.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]