Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
03-07-2018
Czas ucieka - ludzie giną - Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej z niezadowoleniem przyjęła decyzję sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o przesunięciu obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” do nowo powołanej podkomisji. Jest to akt symboliczny, bo dokonany 30 lat po tym, jak po złożeniu przez środowiska katolickie wniosku o uchylenie zbrodniczej ustawy aborcyjnej z 1956 roku taką samą podkomisję stworzył Sejm PRL zdominowany przez PZPR (w maju 1988 roku).

Wczorajsza decyzja Sejmu ma swoje konkretne skutki. W państwowych szpitalach zmarły kolejne osoby, zabite na mocy obecnego prawa, którego dotychczas rządzący nie chcieli zmienić. Jeżeli politycy nie zdecydują się na natychmiastowe uchwalenie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, będą mieli na sumieniu kolejne osoby.

Z niepokojem przyjmujemy fakt, że główne kluby parlamentarne powołały w skład podkomisji posłów, którzy dotychczas kompletnie nie angażowali się w działania na rzecz zmiany prawa, które miałoby uratować życie zagrożonych zabiciem osób w publicznych szpitalach. Jest to jeden z przejawów braku woli rozwiązania problemu.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:
Jan Klawiter, Paweł Kubala, Lech Łuczyński, Lidia Sankowska-Grabczuk

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]