Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
28-11-2020
Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie rezolucji Parlamentu Europejskiego i niezbędnej reakcji Państwa Polskiego

Prawica Rzeczypospolitej oczekuje od władz Rzeczypospolitej bardzo zdecydowanej reakcji na ostatnią rezolucję Parlamentu Europejskiego, która jest frontalnym atakiem na cały dotychczasowy dorobek prawny wolnej Polski w zakresie ochrony życia. Niedopuszczalna jest nawoływanie przez Parlament Europejski do łamania polskiego porządku konstytucyjnego dotyczącego ochrony życia ludzkiego, zresztą w absolutnej większości ustanowionego jeszcze w czasach sprzed rządów PIS, w głównej mierze przez orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem prof. Zolla i prof. Rzeplińskiego. Przesłanie tego stanowiska, wzywające m.in. do niepublikowania orzeczenia TK i zapowiadające finansowanie opozycji w celu obalenia wyłonionego w demokratyczny sposób rządu, ignorujące polskie prawodawstwo i traktaty europejskie, a odwołujące się do Konwencji stambulskiej i sondaży opinii, jest jednoznacznie wymierzone w podstawy polskiej suwerenności.

Nasze zdecydowane oburzenie budzi poparcie dla tej rezolucji europosłów reprezentujących polskie ugrupowania opozycyjne, zwłaszcza te, które przez lata budowały i wspierały polskie prawo chroniące życie, choćby w orzeczeniach Trybunału Konstytucyjnego z 1997 r. i 2015 r, czy głosujące przeciwko ratyfikacji Konwencji Stambulskiej. Przecież w ich dokumentach programowych wciąż są obecne deklaracje, że "Fundamentem cywilizacji Zachodu jest Dekalog" i że "państwo musi ochraniać życie ludzkie, jak czyni to obowiązujące w Polsce ustawodawstwo". Uważamy, że jest nie tylko wiarołomstwo wobec swojego programu i manifestacja skrajnego cynizmu, ale przede wszystkim działanie skierowane przeciwko własnemu państwu.

W związku z tym bezpodstawnym atakiem Parlamentu Europejskiego, z udziałem polskiej antypaństwowej opozycji, uważamy, że tym bardziej władza powinna w trybie natychmiastowym opublikować orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Także przywoływanie genderowej konwencji stambulskiej w celu forsowania „prawa do aborcji” i atakowania polskiego prawa (obowiązującego w momencie przystąpienia do UE) pokazuje jasno intencje i funkcje tego dokumentu, który powinien być niezwłocznie wypowiedziany przez Rzeczpospolitą i zastąpiony w gronie państw naszego regionu Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

(-) Bogusław Kiernicki
prezes Prawicy Rzeczypospolitej

(-) Lech Łuczyński
sekretarz generalny Prawicy Rzeczypospolitej

Załączniki:Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]