Prawica Rzeczypospolitej
Prawica Rzeczypospolitej na Facebook
Prawica Rzeczypospolitej na YouTube
ECPM

Wsparcie

Newsletter Prawicy
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na stronie i działalności Prawicy.
» Zamawiam
Struktury lokalne
Do pobrania
Logo Prawicy Rzeczypospolitej.
Logo Prawicy Rzeczypospolitej
Szukaj
Aktualności
19-01-2010
Podpisz Apel do Donalda Tuska

Na skutek braku reakcji premiera Donalda Tuska na list Marka Jurka ruszamy z akcją zbierania podpisów pod Apelem o wycofanie zgłoszonych już kandydatur do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Zgłoszeni przez premiera: prof. Roman Wieruszewski, prof. Leszek Garlicki i Marek Antoni Nowicki, w naszym głębokim przekonaniu nie powinni reprezentować Polski w tym gremium, gdyż swoimi dotychczasowymi działaniami i wypowiedziami dali wyraz brakowi zrozumienia dla podstawowej zasady ochrony życia ludzkiego, na każdym etapie jego rozwoju.

Przypomnijmy, że profesor Wieruszewski określił obowiązujące w Polsce prawo broniące życia poczętego, jako „zbyt restrykcyjne i sprzeczne z międzynarodowymi standardami”.

Dla Marka A. Nowickiego zaś, „prawo” do zamordowania nienarodzonego dziecka, jest „prawem człowieka” przysługującym kobiecie. Prof. Nowicki bronił również zasadności wyroku Trybunału Strasburskiego w tzw. sprawie Alicji Tysiąc.

Profesor Garlicki z kolei od 2002 roku reprezentuje nasz kraj w Strasburgu, gdzie został rekomendowany przez postkomunistycznego premiera Leszka Millera, co nie może dziwić, zważywszy na fakt, że w 1993 profesor Garlicki, jeszcze jako sędzia Trybunału Konstytucyjnego popierał projekt SLD, dotyczący zniesienia obowiązującej wówczas ustawy o "Ochronie płodu...".

Działania i wypowiedzi wszystkich trzech kandydatów stoją w jawnej sprzeczności nie tylko z polską racją stanu, ale również z poglądami większości Polaków.

Dlatego też oczekujemy szybkiego wycofania przez premiera Rządu RP wyżej wymienionych kandydatur.

Zachęcamy do poparcia Apelu przez złożenie swojego podpisu.

Apel zostanie przekazany zarówno Premierowi Rządu jak również Prezydentowi, Marszałkom Sejmu i i Senatu oraz szefom klubów parlamentarnych.Copyright © Prawica Rzeczypospolitej

[ wykonanie ]